koszyk (0)

Szanowni Państwo, zakupy w kwocie od 200 zł, płatne  "z góry" wysyłamy za darmo. Serdecznie zapraszamy.

 

ZAMKNIJ

Wyniki w sporcie a oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno.

Wyniki w sporcie a oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno.

 Czy sportowcy powinni spożywać oliwę z oliwek?


Jeśli uprawiasz sport, to ten wpis jest dla Ciebie. Przekonasz się, że gdy skończysz go czytać, nie zapomnisz już nigdy włączyć do swojej diety oliwy z oliwek.
Istnieje związek między wynikami sportowymi, wydolnością organizmu a oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno.
Większość z nas chce prowadzić zdrowy tryb życia, a zdrowa żywność odgrywa w nim fundamentalną rolę. Mówi się, że „jesteśmy tym, co jemy”, to banalne stwierdzenie jest pełne prawdy. Z kolei, jeśli pragniesz zdrowej diety, postaw na dietę śródziemnomorską. Dlaczego? Dlatego, że jest to najzdrowsza dieta na świecie.

Wyniki w sporcie a oliwa z oliwek extra virgin.


Czy wiesz, na czym opiera się dieta śródziemnomorska? Oczywiście na oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno. A co w przypadku sportowców, którzy chcą osiągać coraz lepsze wyniki w sporcie?
Dla sportowców wyczynowych niezbędna jest najwyższej jakości oliwa z oliwek extra virgin. Zdrowe tłuszcze są niezbędne dla organizmu każdego człowieka, tym bardziej dla intensywnie trenujących sportowców.
A dlaczego zawsze mówimy o oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno czy też extra virgin? Jak wiesz, jest wiele rodzajów oliwy z oliwek. Oliwa oliwie nie równa.
O rodzajach oliwy przeczytasz tutaj
Najlepsza dla naszego zdrowia jest oliwa z oliwek extra virgin z pierwszego tłoczenia na zimno. Czysty 100% sok wyciśnięty z oliwek. Wśród oliw extra virgin najlepsza jest natomiast ekologiczna oliwa extra virgin, pozbawiona konserwantów i chemii. Taką oliwę kupisz w naszym sklepie.

Oliwa pomaga zbudować rzeźbę i wrócić do formy.


Powszechnie wykazano, że kwasy tłuszczowe zawarte w oliwie z oliwek z pierwszego tłoczenia pomagają sportowcom uzyskać masę mięśniową.
Na budowie masy jej rola się nie kończy. Kwasy tłuszczowe zawarte w oliwie pozwalają szybciej odzyskać siły, zregenerować się i wrócić do formy po dużym wysiłku.

Kwasy tłuszczowe zawarte w oliwie z oliwek mają wysoką moc przeciwzapalną. Przy sportowym treningu i dużym wysiłku należy brać pod uwagę tzw. stres oksydacyjny, który powstaje w wyniku braku tlenu, a pojawia się przy długotrwałym wytężonym treningu. Oliwa z oliwek extra virgin jest bardzo bogata w witaminę E, a także w polifenole. To dwa najbardziej wskazane elementy do walki ze stresem oksydacyjnym.
A propos najwięcej polifenoli zawiera oliwa wczesnego zbioru tzw. zielona, tłoczona z młodych zielonych oliwek. Kliknij aby kupić zieloną oliwę


Ponadto oliwa z oliwek extra virgin wzmacnia organizm i zmniejsza ryzyko kontuzji. Oliwa z oliwek doskonale dba też o serce i cały układ krążenia. Troska o serce jest ważna dla nas wszystkich, ale w przypadku sportowców ma szczególne znaczenie. Przecież serce wyczynowych sportowców praktycznie każdego dnia poddawane jest wielkiemu wysiłkowi. Z oliwą serce łatwiej zniesie trening.
Dlatego można śmiało powiedzieć, że na sportowe wyniki ma wpływ spożycie oliwy z oliwek.
Pamiętajmy jednak, aby przestrzegać zaleceń dietetyka. Ważny jest indywidualny plan treningowy, przygotowany i nadzorowany przez profesjonalistę.


Sportowe wyniki i oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia idą zawsze w parze.

Oliwa z oliwek extra virgin powinna być głównym tłuszczem każdego sportowca. Jest najzdrowsza i dodatkowo wypiera z diety inne mniej zdrowe tłuszcze.
Spożywanie oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia powinno być wprowadzone do posiłków od najmłodszych lat. Jest to ważne dla dzieci, ponieważ poprawi ich zdolności zarówno umysłowe jak i fizyczne, odpowiedzialne za predyspozycje do uprawiania sportu.
Zdrowa dieta i ruch uchroni dzieci przed nadwagą i otyłością.

Podsumowując, wyraźnie widać związek między wynikami sportowymi a oliwą z oliwek z pierwszego tłoczenia. Poprawia ona możliwości sportowców, ich wydolność i osiągi zwłaszcza w sporcie wyczynowym.

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
Co tworzy naszą oliwę wyjątkową?
Wyselekcjonowane zbiory

Nasza ekologiczna oliwa z oliwek extra virgin powstaje ze świeżo zebranych trzech miejscowych odmian oliwek. Uzyskuje się dzięki temu oliwę o niezwykłych właściwościach zdrowotnych i doskonałym aromacie.

Brak oprysków

Oliwki wykorzystywane do tłoczenia oliwy uprawia się bez użycia chemii. Przy wykorzystaniu wyłącznie naturalnych środków, bez pestycydów i nawozów sztucznych. To zdrowa żywność produkowana w zgodzie z naturą.

Tłoczona na zimno

Proces tłoczenia na zimno organicznej oliwy z oliwek i tradycyjne metody, sprawiają, że uzyskujemy ekologiczną oliwę extra virgin w 100% naturalną. To czysty sok z oliwek o wybitnych walorach jakościowych i prozdrowotnych.

Niepowtarzalna jakość
Potwierdzona nagrodami na międzynarodowych targach żywności ekologicznej. Śródziemnomorski klimat, słońce, sposób uprawy i tłoczenia pozwalają zachować wszystkie drogocenne właściwości oliwek i gwarantuje najwyższą jakość oliwy. Jakość naszej oliwy podkreśla również jej ekstremalnie niska kwasowość i certyfikat ekologiczny.
Home Kontakt z nami
Kontakt z nami
Adres:
ul. J. U. Niemcewicza 26 m 21,
02-306 Warszawa
Telefon:
E-mail:
Jesteśmy na
Wykonanie: DevilArt