koszyk (0)

Szanowni Państwo, zakupy od 200 zł, płatne " z góry " wysyłyłamy za darmo. Zapraszamy na zakupy.

 

ZAMKNIJ

Oliwa z oliwek kontroluje depresję.

Oliwa z oliwek kontroluje depresję.

Oliwa z oliwek a depresja.

Mówi się również, że oliwa z oliwek kontroluje depresję. Hiszpańskie badania ujawniły, że ludzie, którzy spożywają tłuszcze trans znajdujące się głównie w przetworzonej żywności, mają o 48% wyższe ryzyko depresji. Ci przestrzegający diety śródziemnomorskiej cieszą się dobrym samopoczuciem. Okazało się, że wyższe spożycie oliwy z oliwek i wielonienasyconych tłuszczów występujących w tłustych rybach i olejach roślinnych wiąże się z niższym ryzykiem depresji i innych dolegliwości zdrowotnych.

Hiszpańscy naukowcy zwracają uwagę, że nie są do końca znane specyficzne mechanizmy, dzięki którym lepsze przestrzeganie diety śródziemnomorskiej pomaga w zapobieganiu depresji. Wiadomo jednak, że oliwa z oliwek może:

  • poprawić funkcjonowanie naczyń krwionośnych,
  • zwalczać stany zapalne,
  • zmniejszać ryzyko chorób serca i
  • naprawiać uszkodzone komórki.

Jaka oliwa zwalcza depresję?

Nie każda oliwa ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i kondycję.

Musi być to zawsze oliwa dobrej jakości. Czyli z pierwszego tłoczenia na zimno, extra virgin a najlepiej oliwa z oliwek ekologiczna i o jak najniższej kwasowości, poniżej 0,2%.

Tu kupisz doskonałą ekologiczną oliwę z oliwek

Ile oliwy z oliwek powinienem spożywać?

Generalnie, oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia jest niezbędnym rodzajem oleju, który jest zalecany do stosowania zamiast tłuszczów zwierzęcych. Sięgaj po nią, gdy tylko jest to możliwe. Jednak te dobroczynne, przeciwzapalne zalety oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia nie zależą od spożywania jej w dużej ilości.

Wykazano, że już dwie łyżki oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia dziennie są wystarczające. Pozwalają uzyskać znaczne korzyści zdrowotne i przeciwzapalne. Poprawić naszą kondycję.

Pewne mechanizmy biologiczne wyjaśniają, w jaki sposób różne składniki diety śródziemnomorskiej, takie jak oliwa z oliwek lub tłuszcze omega-3 pochodzące z ryb, mogą oddziaływać na nasz organizm. Wpływać na mechanizmy działania neuroprzekaźników zaangażowanych w depresję, takich jak serotonina. A także poprawić funkcjonalność komórek nerwowych całego naszego organizmu.

Naukowcy podkreślają, że wpływ poszczególnych, pojedynczych składników diety śródziemnomorskiej może być niższy, niż ich oddziaływanie w przypadku łącznego zastosowania w piramidzie żywieniowej. Możesz znacznie poprawić korzyści zdrowotne oliwy z oliwek, spożywając ją z pokarmami, które są częścią diety śródziemnomorskiej

Dlatego warto stosować oliwę w wielu potrawach, jako dodatek i zamiennik zwierzęcych tłuszczów. Możesz polać oliwą z oliwek kromkę chleba zamiast masła, przygotowywać sosy sałatkowe na bazie oliwy z oliwek. Łącząc oliwę z cytryną lub octem, dodając sól, zmielony pieprz, zmiażdżony czosnek i świeże zioła.

dieta śródziemnomorska z ekologiczną oliwą z oliwek extra virgin

Oliwa z oliwek idealnie smakuje z gotowanymi lub pieczonymi warzywami. Nadaje się również, jako dodatek do ziemniaków purée, zamiast masła czy śmietany.

Dopiero taka urozmaicona kombinacja oliwy z oliwek, warzyw, ryb i owoców, czyli przestrzeganie diety śródziemnomorskiej, pozwala w naturalny sposób chronić przed depresją.

Dlatego nie dajcie się jesiennej depresji i pijcie oliwę!

Już niedługo w naszej ofercie ekologiczna oliwa z oliwek z cytryną!

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
Co tworzy naszą oliwę wyjątkową?
Wyselekcjonowane zbiory

Nasza ekologiczna oliwa z oliwek extra virgin powstaje ze świeżo zebranych trzech miejscowych odmian oliwek. Uzyskuje się dzięki temu oliwę o niezwykłych właściwościach zdrowotnych i doskonałym aromacie.

Brak oprysków

Oliwki wykorzystywane do tłoczenia oliwy uprawia się bez użycia chemii. Przy wykorzystaniu wyłącznie naturalnych środków, bez pestycydów i nawozów sztucznych. To zdrowa żywność produkowana w zgodzie z naturą.

Tłoczona na zimno

Proces tłoczenia na zimno organicznej oliwy z oliwek i tradycyjne metody, sprawiają, że uzyskujemy ekologiczną oliwę extra virgin w 100% naturalną. To czysty sok z oliwek o wybitnych walorach jakościowych i prozdrowotnych.

Niepowtarzalna jakość
Potwierdzona nagrodami na międzynarodowych targach żywności ekologicznej. Śródziemnomorski klimat, słońce, sposób uprawy i tłoczenia pozwalają zachować wszystkie drogocenne właściwości oliwek i gwarantuje najwyższą jakość oliwy. Jakość naszej oliwy podkreśla również jej ekstremalnie niska kwasowość i certyfikat ekologiczny.
Home Kontakt z nami
Kontakt z nami
Adres:
ul. J. U. Niemcewicza 26 m 21,
02-306 Warszawa
Telefon:
E-mail:
Jesteśmy na
Wykonanie: DevilArt