koszyk (0)

Szanowni Państwo, zakupy od 200 zł, płatne " z góry " wysyłyłamy za darmo. Zapraszamy na zakupy.

 

ZAMKNIJ

Do czego używać oliwę z oliwek z rozmarynem?

Do czego używać oliwę z oliwek z rozmarynem?

Właściwości oliwy z oliwek z rozmarynem w kuchni

Oliwa z oliwek z dodatkiem rozmarynu sprawia, że smażenie jest zdrowsze, dzięki połączeniu wysokiej zawartości antyoksydantów obu produktów. Oliwa z oliwek ma większą stabilność , niż przed dodaniem tego aromatycznego zioła.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca zmniejszenie spożywania akrylamidu .

Akrylamid to związek potencjalnie rakotwórczy występujący w żywności przygotowywanej w wysokich temperaturach, szczególnie w produktach zbożowych i ziemniakach.

Badania wykazały, że dodanie rozmarynu do oliwy extra virgin spowodowało podniesienie jej stabilności podczas smażenia i obniżenie aż o 80 procent poziomu akryloamidu, w porównaniu do innych oliw i olejów np. oleju ze słonecznika. Na oliwie z oliwek z rozmarynem możemy smażyć dłużej i przez to bardziej ekonomicznie, a do tego z przyjemnym aromatem.

Sprawdzone przepisy

  • Idealna do wszelkiego rodzaju dresingów do surowych sałatek, do zup i makaronów.
  • Doskonała do mięs i ryb z grilla.
  • Świetna do pieczeni, najlepiej dodać oliwę z oliwek przed włożeniem do piekarnika i ponownie po wyjęciu, przez co danie będzie bardziej smaczne i soczyste.
  • Nadaje się do smażenia ziemniaków na sposób śródziemnomorski, czyli z rozmarynem. Zamiast jednak dodawać igły rozmarynu, z którymi nie wiadomo co zrobić na talerzu można zastosować oliwę z rozmarynem.

Ziemniaki smażone na oliwie z oliwek

Właściwości oliwy z oliwek z rozmarynem dla zdrowia

Oliwa z oliwek z rozmarynem ma doskonałe właściwości lecznicze, jej spożywanie przysparza wiele korzyści, np:

Pomaga łagodzić bóle mięśni i stawów dzięki właściwościom przeciwbólowym i przeciwreumatycznym.

Pomaga także pobudzać apetyt i układ nerwowy dzięki właściwościom tonizującym i przeciwdepresyjnym

Ekologiczna oliwa z oliwek z rozmarynem

Tu kupisz oliwę z rozmarynem

Pomaga w leczeniu problemów z oddychaniem, takich jak kaszel, przeziębienie, grypa lub zapalenie oskrzeli, dzięki właściwościom antyseptycznym.

Właściwości oliwy z oliwek z rozmarynem dla urody, szczególnie dla włosów.

Oprócz korzyści płynących z oliwy z oliwek z rozmarynem dla zdrowia i skóry, znana jest również z tego, że wspomaga wzrost włosów i poprawia ich grubość.

Korzyści z oliwy z oliwek z rozmarynem dla włosów są następujące:

Pobudza mieszki włosowe:

stymuluje mieszki włosowe, co pozwala włosom rosnąć silniej, stymulując podział komórek i rozszerzenie naczyń krwionośnych, stymuluje mieszki włosowe do wytworzenia nowego wzrostu.

Odżywka do włosów:

Regularne stosowanie oliwy z oliwek z rozmarynem z regularną sprawi, że włosy będą bardziej miękkie i łatwiejsze w utrzymaniu.

Oliwa z oliwek z rozmarynem jest dobrą naturalną odżywką.

Do leczenia łupieżu:

Jak już wiadomo, oliwa z oliwek z rozmarynem jest przydatna w leczeniu suchej i łuszczącej się skóry i może zapobiegać przedwczesnemu łysieniu, regularny masaż tą oliwą odżywia skórę głowy i pomaga wyeliminować łupież.

Aby przyciemnić włosy:

Oprócz stymulowania mieszków włosowych i i skóry głowy, oliwa z oliwek z rozmarynem ma również właściwości przyciemnienia włosów, wspomagają naturalny pigment, dzięki stosowaniu na włosy można je delikatnie przyciemnić, nie powodując skutków ubocznych, jakie występują przy agresywnych środkach chemicznych.

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
Co tworzy naszą oliwę wyjątkową?
Wyselekcjonowane zbiory

Nasza ekologiczna oliwa z oliwek extra virgin powstaje ze świeżo zebranych trzech miejscowych odmian oliwek. Uzyskuje się dzięki temu oliwę o niezwykłych właściwościach zdrowotnych i doskonałym aromacie.

Brak oprysków

Oliwki wykorzystywane do tłoczenia oliwy uprawia się bez użycia chemii. Przy wykorzystaniu wyłącznie naturalnych środków, bez pestycydów i nawozów sztucznych. To zdrowa żywność produkowana w zgodzie z naturą.

Tłoczona na zimno

Proces tłoczenia na zimno organicznej oliwy z oliwek i tradycyjne metody, sprawiają, że uzyskujemy ekologiczną oliwę extra virgin w 100% naturalną. To czysty sok z oliwek o wybitnych walorach jakościowych i prozdrowotnych.

Niepowtarzalna jakość
Potwierdzona nagrodami na międzynarodowych targach żywności ekologicznej. Śródziemnomorski klimat, słońce, sposób uprawy i tłoczenia pozwalają zachować wszystkie drogocenne właściwości oliwek i gwarantuje najwyższą jakość oliwy. Jakość naszej oliwy podkreśla również jej ekstremalnie niska kwasowość i certyfikat ekologiczny.
Home Kontakt z nami
Kontakt z nami
Adres:
ul. J. U. Niemcewicza 26 m 21,
02-306 Warszawa
Telefon:
E-mail:
Jesteśmy na
Wykonanie: DevilArt