koszyk (0)

Szanowni Państwo, zakupy od 200 zł, płatne " z góry " wysyłyłamy za darmo. Zapraszamy na zakupy.

 

ZAMKNIJ

Oliwa z oliwek na zaparcia

Oliwa z oliwek na zaparcia

Oliwa z oliwek środek na zaparcia

Oliwa z oliwek jest doskonałym środkiem na zaparcia. W Hiszpanii jest to jeden z bardziej znanych domowych sposobów na problemy przewodu pokarmowego. Zarówno u dorosłych jak i u dzieci.

O korzyściach oliwy dla dzieci przeczytasz tutaj

Należy jednak pamiętać, że oliwa, choć pomocna w łagodzeniu wielu dolegliwości nie jest panaceum na wszystkie choroby. W przypadku uporczywych i ciągłych dolegliwości należy koniecznie skonsultować się z lekarzem, aby znaleźć odpowiednie rozwiązanie.

Siedząca praca, brak ruchu sprzyja zaparciom. Czasami wystarczy trochę aktywności, aby dolegliwości trawienne ustąpiły. Warto też zwrócić uwagę na zdrową, zrównoważoną dietę bogatą w owoce i warzywa, ubogą w cukier, który sprzyja zaparciom oraz odpowiednio nawadniać organizm.

W przypadku łagodnych lub okazjonalnych zaparć oliwa z oliwek będzie doskonałym remedium.

Zacznijmy od wprowadzenia oliwy do codziennej diety. Statystyczny Hiszpan spożywa rocznie 14 litrów oliwy z oliwek. W Polsce trochę się ostatnio poprawiło, ale nasze spożycie to niespełna 1 litr.

Oliwa reguluje przemianę materii.

Oliwa wspaniale reguluje działanie układu pokarmowego. Codzienne spożywanie oliwy z oliwek poprawia przemianę materii, przez co ułatwia wypróżnianie i przeciwdziała zaparciom.

Oliwa z oliwek jest bogata w witaminy E i K, kwasy tłuszczowe omega 3 i 6, żelazo oraz przeciwutleniacze, które z kolei poprawiają proces wchłaniania i trawienia spożywanego pokarmu, zapewniają regularny transport jelitowy i zapobiegają zaparciom.

Oliwa z oliwek działa udrażniająco na jelita, dlatego stanowi doskonały środek przeczyszczający oraz łagodzący dyskomfort w jamie brzusznej. Zapobiega też stanom zapalnym.

Ekologiczna oliwa z oliwek z cytryną

 

Jak stosować oliwę z oliwek na zaparcia?

Istnieje kilka sposobów użycia oliwy z oliwek na zaparcia. Najlepiej rano i na czczo:

  • wyciśnij kilka kropli soku z cytryny na 1 łyżkę oliwy z oliwek extra virgin i wypij,
  • wypij szklankę soku pomarańczowego z łyżką oliwy z oliwek najwyższej jakości z pierwszego tłoczenia. Pomarańcza jest bogata w błonnik, który wspomaga transport jelitowy,
  • dodaj łyżkę oliwy z oliwek do rumiankowego naparu i wypij.

Tu kupisz ekologiczne oliwy z cytryną lub pomarańczą

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
Co tworzy naszą oliwę wyjątkową?
Wyselekcjonowane zbiory

Nasza ekologiczna oliwa z oliwek extra virgin powstaje ze świeżo zebranych trzech miejscowych odmian oliwek. Uzyskuje się dzięki temu oliwę o niezwykłych właściwościach zdrowotnych i doskonałym aromacie.

Brak oprysków

Oliwki wykorzystywane do tłoczenia oliwy uprawia się bez użycia chemii. Przy wykorzystaniu wyłącznie naturalnych środków, bez pestycydów i nawozów sztucznych. To zdrowa żywność produkowana w zgodzie z naturą.

Tłoczona na zimno

Proces tłoczenia na zimno organicznej oliwy z oliwek i tradycyjne metody, sprawiają, że uzyskujemy ekologiczną oliwę extra virgin w 100% naturalną. To czysty sok z oliwek o wybitnych walorach jakościowych i prozdrowotnych.

Niepowtarzalna jakość
Potwierdzona nagrodami na międzynarodowych targach żywności ekologicznej. Śródziemnomorski klimat, słońce, sposób uprawy i tłoczenia pozwalają zachować wszystkie drogocenne właściwości oliwek i gwarantuje najwyższą jakość oliwy. Jakość naszej oliwy podkreśla również jej ekstremalnie niska kwasowość i certyfikat ekologiczny.
Home Kontakt z nami
Kontakt z nami
Adres:
ul. J. U. Niemcewicza 26 m 21,
02-306 Warszawa
Telefon:
E-mail:
Jesteśmy na
Wykonanie: DevilArt