koszyk (0)

Szanowni Państwo, zakupy od 200 zł, płatne " z góry " wysyłyłamy za darmo. Zapraszamy na zakupy.

 

ZAMKNIJ

Oliwa z oliwek na czczo, zacznij dobrze dzień!

Oliwa z oliwek na czczo, zacznij dobrze dzień!

Może się Wam wydać dziwaczne, ale moja hiszpańska znajoma tak właśnie zaczyna dzień, od łyżki oliwy extra virgin zupełnie na czczo.

Niektórym może się to wydawać obrzydliwe, czysta oliwa, bez pieczywa, warzyw itp., ale warto spróbować!

Oliwa to esencja diety śródziemnomorskiej.

Przecież oliwa z oliwek jest esencją diety śródziemnomorskiej ( oprócz wina oczywiście, ale tego nie polecam na czczo rano:)

Najlepsza oliwa na świecie

Doskonałą ekologiczną oliwę do spożycia na czczo kupisz tu:

Dlaczego warto wypić trochę oliwy na czczo?

Bo rano nasz organizm jest jeszcze uśpiony, przez noc przyswajał pokarm z poprzedniego dnia i nasz żołądek jest jeszcze rozleniwiony.

Rano, kiedy nasz organizm znajduje się w takim stanie i jednocześnie żołądek jest pusty to najlepiej przyswaja pierwszą rzecz, którą spożywamy. Dlatego właśnie na czczo wszystkie właściwości pokarmu, który spożywamy są najlepiej wykorzystywane. Składniki odżywcze będą przyswajane przez nasz organizm szybciej, niż gdybyśmy je spożyli po śniadaniu. Bo wtedy nasz organizm zajęty jest procesem trawienia wcześniejszego posiłku.

 

Dlatego czysta oliwa extra virgin jest najlepszym możliwym porannym pokarmem. Znane są jej prozdrowotne właściwości. Nie obciąża żołądka, jest łatwo przyswajalna. Trafia bezpośrednio do organizmu, zapewniając mu zdrową energię, nawilża nasze ciało, jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym. 

Jaką oliwę pić na czczo?

Najlepiej ekologiczną extra virgin, bo taka jest naturalnym sokiem wytłoczonym z oliwek. Ekologiczna nie ma żadnych dodatków chemicznych, pozostałości nawozów ani środków ochrony roślin. Ekologiczna oliwa z pierwszego tłoczenia na zimno jest najlepsza do picia rano.

 

Powinna mieć też jak najniższą kwasowość. Niska kwasowość to oznaka najwyżej jakości oliwy. Taka oliwa ma najwięcej polifenoli, czyli naturalnych przeciwutleniaczy. Wśród oliw najniższą kwasowość mają oliwy zielone. Tłoczone z zielonych oliwek zbieranych na początku sezonu. Tak zwane early harvest olive oil, czyli oliwy z wczesnego zbioru. Takie oliwy kupisz tu

Najlepsze zielone ekologiczne oliwy

Oliwa na czczo pomaga także schudnąć w zdrowy nieagresywny sposób.

Oliwa z oliwek wypita na pusty żołądek uspokaja apetyt ze względu na swoje działanie sycące. Przyspiesza też metabolizm, pozwala naturalnie oczyścić nasz organizm z toksyn.

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
Co tworzy naszą oliwę wyjątkową?
Wyselekcjonowane zbiory

Nasza ekologiczna oliwa z oliwek extra virgin powstaje ze świeżo zebranych trzech miejscowych odmian oliwek. Uzyskuje się dzięki temu oliwę o niezwykłych właściwościach zdrowotnych i doskonałym aromacie.

Brak oprysków

Oliwki wykorzystywane do tłoczenia oliwy uprawia się bez użycia chemii. Przy wykorzystaniu wyłącznie naturalnych środków, bez pestycydów i nawozów sztucznych. To zdrowa żywność produkowana w zgodzie z naturą.

Tłoczona na zimno

Proces tłoczenia na zimno organicznej oliwy z oliwek i tradycyjne metody, sprawiają, że uzyskujemy ekologiczną oliwę extra virgin w 100% naturalną. To czysty sok z oliwek o wybitnych walorach jakościowych i prozdrowotnych.

Niepowtarzalna jakość
Potwierdzona nagrodami na międzynarodowych targach żywności ekologicznej. Śródziemnomorski klimat, słońce, sposób uprawy i tłoczenia pozwalają zachować wszystkie drogocenne właściwości oliwek i gwarantuje najwyższą jakość oliwy. Jakość naszej oliwy podkreśla również jej ekstremalnie niska kwasowość i certyfikat ekologiczny.
Home Kontakt z nami
Kontakt z nami
Adres:
ul. J. U. Niemcewicza 26 m 21,
02-306 Warszawa
Telefon:
E-mail:
Jesteśmy na
Wykonanie: DevilArt