koszyk (0)

Szanowni Państwo, zakupy od 200 zł, płatne " z góry " wysyłyłamy za darmo. Zapraszamy na zakupy.

 

ZAMKNIJ

Oliwa z oliwek dla dzieci-dalszy ciąg

Oliwa z oliwek dla dzieci-dalszy ciąg

Oliwa z oliwek dla dzieci, jak stosować- ciąg dalszy?

Poprzednio pisałem o różnych, czasem nietypowych zastosowaniach oliwy z oliwek dla dzieci. Dowiedziałem się o nich w Hiszpanii, czyli tam, gdzie od najdawniejszych czasów jest ona wszechstronnie wykorzystywana.

Dziś o tym:

Czy należy włączyć oliwę do diety dziecka, a jeśli tak, to od jakiego wieku i jaką oliwę?

Dziecko z rodzicami

Odpowiedź na to pytanie jest bezsprzecznie twierdząca.

Korzyści ze spożywania oliwy z oliwek dla zdrowia i wzrostu naszych dzieci są znane od wielu lat. Nasze dziecko powinno spożywać oliwę z oliwek jeszcze w brzuchu mamy. Mama, która spożywa oliwę z oliwek, wspomaga prawidłowy rozwój płodu i zapewnia mu odpowiednią podaż witaminy E. Oliwa z oliwek chroni dzieci przed astmą i niektórymi alergiami. Witamina E i kwas oleinowy obecne w oliwie z oliwek przyczyniają się do wzrostu i mineralizacji kości.

Szczególnie w pierwszych latach życia dzieci potrzebują dość dużej ilości energii. Około 40% zużywanej przez nie energii dostarczają tłuszcze. Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia jest najzdrowszym tłuszczem występującym w przyrodzie, ponieważ składa się głównie z jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, a także jest bogata w polifenole i naturalne przeciwutleniacze.

Czy jest jakaś specjalna oliwa z oliwek dedykowana dzieciom?

Od razu chcę rozwiać wątpliwości, nie ma specjalnej oliwy dla dzieci. Jest to czysty zabieg marketingowy, wykorzystujący fakt, że rodzice wydadzą każde pieniądze, aby zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy rozwój!

Jak wyżej napisałem, dobra oliwa powinna być bogata w witaminę E i jednonienasycone kwasy tłuszczowe, Dlatego dla swojego dziecka wybierz oliwę, która zawiera jak najwięcej tych dobroczynnych składników .

Na pewno świeża, najwyższej jakości oliwa z pierwszego tłoczenia na zimno spełni te wymagania. Wybierajmy zawsze oliwę z oliwek extra virgin z pierwszego tłoczenia na zimno, i o jak najniższej kwasowości!

Kwasowość to podstawowy wskaźnik jakości oliwy z oliwek, na podstawie którego dokonuje się także podziału na oliwę extra virgin z pierwszego tłoczenia na zimno i gorsze oliwy.

Taka oliwa jest zwykle droższa, ale w codziennej diecie używamy jej zaledwie 3-4 łyżki.

Warto też zwrócić uwagę na oliwę ekologiczną, certyfikowaną.Tylko taka będzie pełna witamin i pozbawiona pestycydów. Ekologiczną oliwę tłoczymy z oliwek uprawianych bez użycia chemii.

Ekologiczna oliwa z oliwek frantoio- idealna dla dzieci i niemowlaków

Warto też zwrócić uwagę na odmianę oliwek, z których wytłoczono oliwę. Dzieci zniechęcą się jeśli podany im oliwę zbyt ostrą czy piekącą oliwę. Idealna dla dziecka będzie oliwa z oliwek odmiany frantoio. Oliwa ze szczepu frantoio, charakteryzuje się delikatnym smakiem z nutami słodyczy. Dzięki temu nadaje się szczególnie dla dzieci i niemowlaków.

 

Tu kupisz oliwę dla Twojego dziecka

Jak wprowadzić oliwę z oliwek do diety dziecka?

Ważne, aby zrobić to wcześnie, by wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe u najmłodszych, ale nie róbcie nic na siłę.

Oliwa z oliwek powinna się kojarzyć dziecku z przyjemnym doznaniem. Często trzeba uciekać się do forteli, aby zaciekawić dziecko nowym smakiem. Można np. przemycić łyżkę oliwy do puree z ziemniaków, sałatki z pomidorów lub kiełków rzodkiewki, jak zawsze trzeba eksperymentować.

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
Co tworzy naszą oliwę wyjątkową?
Wyselekcjonowane zbiory

Nasza ekologiczna oliwa z oliwek extra virgin powstaje ze świeżo zebranych trzech miejscowych odmian oliwek. Uzyskuje się dzięki temu oliwę o niezwykłych właściwościach zdrowotnych i doskonałym aromacie.

Brak oprysków

Oliwki wykorzystywane do tłoczenia oliwy uprawia się bez użycia chemii. Przy wykorzystaniu wyłącznie naturalnych środków, bez pestycydów i nawozów sztucznych. To zdrowa żywność produkowana w zgodzie z naturą.

Tłoczona na zimno

Proces tłoczenia na zimno organicznej oliwy z oliwek i tradycyjne metody, sprawiają, że uzyskujemy ekologiczną oliwę extra virgin w 100% naturalną. To czysty sok z oliwek o wybitnych walorach jakościowych i prozdrowotnych.

Niepowtarzalna jakość
Potwierdzona nagrodami na międzynarodowych targach żywności ekologicznej. Śródziemnomorski klimat, słońce, sposób uprawy i tłoczenia pozwalają zachować wszystkie drogocenne właściwości oliwek i gwarantuje najwyższą jakość oliwy. Jakość naszej oliwy podkreśla również jej ekstremalnie niska kwasowość i certyfikat ekologiczny.
Home Kontakt z nami
Kontakt z nami
Adres:
ul. J. U. Niemcewicza 26 m 21,
02-306 Warszawa
Telefon:
E-mail:
Jesteśmy na
Wykonanie: DevilArt