koszyk (0)

Szanowni Państwo, zakupy w kwocie od 200 zł, płatne  "z góry" wysyłamy za darmo. Serdecznie zapraszamy.

 

ZAMKNIJ

Delikatna oliwa z oliwek

Delikatna oliwa z oliwek

Oliwa ma wyrazisty smak, są jednak wyjątki!


Prawdziwa oliwa zawsze ma wyrazisty smak i zapach. Powinna drapać w gardle, dawać odczucie goryczki i pieprzności. W przeciwnym razie zachodzi podejrzenie, że oliwa nie jest oliwą extra virgin, a jedynie mieszaniną olejów nieznanego pochodzenia. Zdarzają się jednak odmiany oliwy o wyjątkowo łagodnym smaku, odznaczające się znacznie mniejszą goryczką i pikantnością.
Właśnie taką delikatną oliwą jest Ekologiczna Oliwa z oliwek Extra Virgin Frantoio Puerta de las Villas wczesna verde

Delikatna ekologiczna oliwa z oliwek frantoio

Włoskie pochodzenie oliwek frantoio.


Drzewo oliwne odmiany Frantoio pochodzi z Włoch, z regionów Somontano i Toskanii. Jego oliwki znoszą dobrze chłodniejszy klimat. Dlatego uprawa odmiany Frantoio w górach hiszpańskiego Jaén jest czymś nietypowym i trochę egzotycznym. Jednak podobnie jak wszystkie rośliny, tak i drzewa oliwne przyzwyczajają się do miejsca, w którym rosną. To nowe terroir nadaje Oliwie z oliwek Extra Virgin Frantoio Puerta de las Villas unikalne cechy. Ekologiczna Oliwa z oliwek Extra Virgin Frantoio z wczesnego zbioru ma bardzo aromatyczne, owocowe właściwości organoleptyczne, z lekką, ale niedominującą goryczką i pikantnością. W Hiszpanii występuje tylko w kilku prowincjach. Chłodny klimat gór Jaén w zimie i cieplejsza niż w Toskanii pogoda latem, nadały oliwie szczególne cechy, które odróżniają ją od włoskiej oliwy Frantoio. Smak naszej oliwy jest bardziej delikatny, z wyczuwalnymi słodkimi nutami. Dzięki gorącemu hiszpańskiemu latu zbiory zaczynają się wcześniej niż we Włoszech, już w połowie października. Powoduje to, że oliwa ma intensywny zielony kolor i silny owocowy aromat. Wyczuwamy w niej smak świeżych zielonych owoców i świeżo skoszonej trawy. Oliwę tą cechuje wysoką zawartość przeciwutleniaczy i witamin.
Więcej o zielonej oliwie z oliwek przeczytasz tu


Delikatna oliwa z oliwek.

Delikatna oliwa z wczesnego zbioru zielona


Ekologiczna Oliwa z oliwek Extra Virgin Frantoio Puerta de las Villas wczesna verde ma jeszcze jedną istotną cechę. Dla smakoszy oliwy, których nieco zniechęca zbyt pikantny i goryczkowy smak niektórych oliw, oliwa z oliwek frantoio będzie przyjemnym zaskoczeniem. Jest delikatna, lekko słodkawa i nie piecze w gardle, tak mocno jak inne oliwy. Posiada przy tym wszystkie ważne dla organizmu człowieka wartości prozdrowotne. Delikatna w smaku Ekologiczna Oliwa z oliwek Extra Virgin Frantoio Puerta de las Villas wczesna verde idealnie sprawdzi się w diecie dzieci. Ekologiczna, a więc z oliwek uprawianych w czystym regionie parku narodowego, bez chemii i barwników. Bogactwo polifenoli oraz witaminy E bardzo dobrze wpływa na układ pokarmowy maluszka i jego zdrowy rozwój. Ekologiczna Oliwa z oliwek Extra Virgin Frantoio Puerta de las Villas wczesna verde jest doskonała do spożycia na surowo, do sałatek, ziemniaków i makaronów. Nie zdominuje smaku potrawy. Bardzo dobrze komponuje się również z białą rybą gotowaną na parze lub marynowanymi morskimi rybami. Można też pić ją czystą dla zdrowia lub polewać grzanki ulubionego pieczywa.

Delikatną oliwę frantoio kupisz tu

 

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
Co tworzy naszą oliwę wyjątkową?
Wyselekcjonowane zbiory

Nasza ekologiczna oliwa z oliwek extra virgin powstaje ze świeżo zebranych trzech miejscowych odmian oliwek. Uzyskuje się dzięki temu oliwę o niezwykłych właściwościach zdrowotnych i doskonałym aromacie.

Brak oprysków

Oliwki wykorzystywane do tłoczenia oliwy uprawia się bez użycia chemii. Przy wykorzystaniu wyłącznie naturalnych środków, bez pestycydów i nawozów sztucznych. To zdrowa żywność produkowana w zgodzie z naturą.

Tłoczona na zimno

Proces tłoczenia na zimno organicznej oliwy z oliwek i tradycyjne metody, sprawiają, że uzyskujemy ekologiczną oliwę extra virgin w 100% naturalną. To czysty sok z oliwek o wybitnych walorach jakościowych i prozdrowotnych.

Niepowtarzalna jakość
Potwierdzona nagrodami na międzynarodowych targach żywności ekologicznej. Śródziemnomorski klimat, słońce, sposób uprawy i tłoczenia pozwalają zachować wszystkie drogocenne właściwości oliwek i gwarantuje najwyższą jakość oliwy. Jakość naszej oliwy podkreśla również jej ekstremalnie niska kwasowość i certyfikat ekologiczny.
Home Kontakt z nami
Kontakt z nami
Adres:
ul. J. U. Niemcewicza 26 m 21,
02-306 Warszawa
Telefon:
E-mail:
Jesteśmy na
Wykonanie: DevilArt