koszyk (0)

Szanowni Państwo, zakupy od 200 zł, płatne " z góry " wysyłyłamy za darmo. Zapraszamy na zakupy.

 

ZAMKNIJ

Oczekiwana długość życia człowieka a ekologiczna oliwa z oliwek.

Oczekiwana długość życia człowieka a ekologiczna oliwa z oliwek.

Oczekiwana długość życia człowieka a ekologiczna oliwa z oliwek


Czy wiecie, że Hiszpania dogania Japonię pod względem średniej długości życia. Teraz jest na drugim miejscu, ale wszystko wskazuje na to, że około 2040 roku ją prześcignie i to Hiszpania będzie na pierwszym miejscu pod względem długości życia na świecie.


Czy to prawda, że ekologiczna oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia wydłuża życie?


Nikt nie wątpi, że oliwa z oliwek jest naturalnym i zdrowym pożywieniem, ma świetne właściwości prozdrowotne. W ekologicznej oliwie z oliwek brak jest jakichkolwiek substancji chemicznych czy „ulepszaczy”, co wielokrotnie zwiększa te właściwości.
Jest pewne, że ten naturalny surowy sok wyciśnięty z oliwek ma pozytywny wpływ na opóźnianie skutków starzenia i zwalczanie wielu chorób.
Czy jednak uzyskamy te pozytywne rezultaty w walce ze starzeniem używając jedynie oliwy z oliwek? Oczywiście nie! Oliwa pomaga w walce ze starzeniem, ale nie jest jakimś cudownym eliksirem. Oprócz spożywania oliwy z oliwek trzeba uprawiać aktywność fizyczną, unikać stresu, i stosować zdrową dietę.


A co mówią wyniki badań? Otóż dowodzą one, że oliwa z oliwek zawiera pewne substancje, które przedłużają życie ludzkich komórek, a jednocześnie zapobiegają chorobom związanym ze starzeniem się. Substancje te mają wiele wspólnego z polifenolami, o których już pisałem przedstawiając właściwości „zielonej” ekologicznej oliwy z oliwek.

Tu przeczytasz o zielonej oliwie z wczesnego zbioru
W Hiszpanii dużo łatwiej prowadzić zdrowy tryb życia niż w Polsce. Dobra pogoda zachęcająca do wyjścia z domu trwa tam przez cały rok. Dodatkowo dla Hiszpanów zupełnie naturalną jest dieta śródziemnomorska. Dietetycy na świecie są zgodni, że jest to najzdrowszy sposób odżywiania. A na czym opiera się dieta śródziemnomorska? Oczywiście na oliwie z oliwek!


Czy oczekiwana długość życia wzrasta przy spożywaniu jakiejkolwiek oliwy z oliwek?


Jak pokazują badania naukowe, jest faktem, że oliwa z oliwek pomaga wydłużyć oczekiwaną długość życia ludzi. W krajach śródziemnomorskich jest bazą każdego posiłku. W Polsce cały czas używamy dużo masła, ale na szczęście te przyzwyczajenia powoli się zmieniają na korzyść oliwy.
Istnieje wiele rodzajów oliwy z oliwek. Trzeba sobie zadać pytanie czy wszystkie są równie dobre w opóźnianiu starzenia się i wydłużaniu oczekiwanej długości naszego życia?
I tu z pomocą przychodzą badania opracowane na Uniwersytecie w Granadzie.
Te badania dowodzą, że po pierwsze: zamiast olejów słonecznikowych lub rzepakowych należy spożywać więcej oliwy z oliwek. Po drugie należy używać oliwy wysokiej jakości czyli extra virgin z pierwszego tłoczenia, a jeszcze lepiej oliwy ekologicznej.
Jak rozpoznać oliwę najwyższej jakości pisałem tu.


Przeciętna długość życia Hiszpanów jest wyższa niż innych nacji.


W Hiszpanii konsumuje się coraz więcej wysokiej jakości ekologicznej oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia. Takiej jak ta, dostępna w naszym sklepie.

Tu kupisz doskonałą oliwę

Prestiżowy magazyn The Lancet opublikował, że w 2040 r. oczekiwana długość życia w Hiszpanii osiągnie poziom 85,8 lat, przewyższając Japonię, która ma obecnie 85,7 lat.
Obecnie średnia długość życia w Hiszpanii wynosi 83 lata i jest znacznie wyższa u kobiet niż u mężczyzn.
Inne dane pokazują, że w południowej Europie średnia długość życia jest znacznie wyższa niż w krajach Północy.
Dlatego jak najczęściej sięgajcie po oliwę dobrej jakości. Jeśli będzie to oliwa ekologiczna, bez chemii, to tylko lepiej dla Waszego zdrowia.


 

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
Co tworzy naszą oliwę wyjątkową?
Wyselekcjonowane zbiory

Nasza ekologiczna oliwa z oliwek extra virgin powstaje ze świeżo zebranych trzech miejscowych odmian oliwek. Uzyskuje się dzięki temu oliwę o niezwykłych właściwościach zdrowotnych i doskonałym aromacie.

Brak oprysków

Oliwki wykorzystywane do tłoczenia oliwy uprawia się bez użycia chemii. Przy wykorzystaniu wyłącznie naturalnych środków, bez pestycydów i nawozów sztucznych. To zdrowa żywność produkowana w zgodzie z naturą.

Tłoczona na zimno

Proces tłoczenia na zimno organicznej oliwy z oliwek i tradycyjne metody, sprawiają, że uzyskujemy ekologiczną oliwę extra virgin w 100% naturalną. To czysty sok z oliwek o wybitnych walorach jakościowych i prozdrowotnych.

Niepowtarzalna jakość
Potwierdzona nagrodami na międzynarodowych targach żywności ekologicznej. Śródziemnomorski klimat, słońce, sposób uprawy i tłoczenia pozwalają zachować wszystkie drogocenne właściwości oliwek i gwarantuje najwyższą jakość oliwy. Jakość naszej oliwy podkreśla również jej ekstremalnie niska kwasowość i certyfikat ekologiczny.
Home Kontakt z nami
Kontakt z nami
Adres:
ul. J. U. Niemcewicza 26 m 21,
02-306 Warszawa
Telefon:
E-mail:
Jesteśmy na
Wykonanie: DevilArt