koszyk (0)

Szanowni Państwo, zakupy od 200 zł, płatne " z góry " wysyłyłamy za darmo. Zapraszamy na zakupy.

 

ZAMKNIJ

10 nietypowych zastosowań oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno

10 nietypowych zastosowań oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno

Niewątpliwie oprócz włączenia do naszej diety, możemy wykorzystać naturalne właściwości oliwy z oliwek w wielu sferach życia codziennego:

  1. Środek łagodzący oparzenia słoneczne - pomaga skórze w zatrzymaniu wilgoci. Umieść równe części oliwy z oliwek i wody w zakręcanej butelce, dobrze wstrząśnij i wcieraj w poparzone miejsce.
  2. Odżywka dla suchych włosów – Nałóż wieczorem oliwę z oliwek na suche włosy i pozostaw przez noc. Następnego dnia spłucz włosy ciepłą wody, włosy będą miękkie i mocne.
  3. Środek usuwający plamy farby ze skóry - Rozetrzyj oliwę z oliwek na pofarbowanym fragmencie skóry, pozostaw ją na kilka minut i przetrzyj czystą szmatką.
  4. Środek do demakijażu (usuwania makijażu) - wystarczy parę kropel oliwy z oliwek na wacik i usuniesz makijaż. Oliwa jest idealna dla wrażliwej skóry. Tu kupisz doskonałe ekologiczne oliwy
  5. Jako środek na kaca - Oliwa z oliwek sprawi, że nasz organizm przetworzy alkohol lepiej, spowoduje znacznie wolniejsze jego wchłanianie. Natomiast właściwości przeciwzapalne oliwy są zwielokrotniane, jeśli przyjmowana jest na pusty żołądek. Wystarczy łyżka oliwy.
  6. Krem do golenia – Wystarczy rozetrzeć oliwę z oliwek na obszarze, który chcesz ogolić, także na nogach.
  7. Pomadka ochronna do ust - Stwórz własny balsam do ust, łącząc oliwę z woskiem pszczelim w małym szklanym słoiku, nakładaj palcem.
  8. Jako środek przeciw chrapaniu - weź łyk oliwy z oliwek przed snem, aby nasmarować mięśnie gardła, które gdy są suche powodują chrapanie.
  9. Środek łagodzący ból i oczyszczający ucho – wystarczy wpuścić co kilka dni kroplę oliwy do ucha.
  10. Kosmetyk do pielęgnacji paznokci – przed wykonaniem manicure wymocz palce w naczyniu zawierającym mieszankę wody i niewielkiej ilości oliwy z oliwek.
Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
Co tworzy naszą oliwę wyjątkową?
Wyselekcjonowane zbiory

Nasza ekologiczna oliwa z oliwek extra virgin powstaje ze świeżo zebranych trzech miejscowych odmian oliwek. Uzyskuje się dzięki temu oliwę o niezwykłych właściwościach zdrowotnych i doskonałym aromacie.

Brak oprysków

Oliwki wykorzystywane do tłoczenia oliwy uprawia się bez użycia chemii. Przy wykorzystaniu wyłącznie naturalnych środków, bez pestycydów i nawozów sztucznych. To zdrowa żywność produkowana w zgodzie z naturą.

Tłoczona na zimno

Proces tłoczenia na zimno organicznej oliwy z oliwek i tradycyjne metody, sprawiają, że uzyskujemy ekologiczną oliwę extra virgin w 100% naturalną. To czysty sok z oliwek o wybitnych walorach jakościowych i prozdrowotnych.

Niepowtarzalna jakość
Potwierdzona nagrodami na międzynarodowych targach żywności ekologicznej. Śródziemnomorski klimat, słońce, sposób uprawy i tłoczenia pozwalają zachować wszystkie drogocenne właściwości oliwek i gwarantuje najwyższą jakość oliwy. Jakość naszej oliwy podkreśla również jej ekstremalnie niska kwasowość i certyfikat ekologiczny.
Home Kontakt z nami
Kontakt z nami
Adres:
ul. J. U. Niemcewicza 26 m 21,
02-306 Warszawa
Telefon:
E-mail:
Jesteśmy na
Wykonanie: DevilArt