koszyk (0)

Szanowni Państwo, zakupy od 200 zł, płatne " z góry " wysyłyłamy za darmo. Zapraszamy na zakupy.

 

ZAMKNIJ

Sierra de las Villas, to dziewicza natura i organiczna oliwa z oliwek

Sierra de las Villas, to dziewicza natura i organiczna oliwa z oliwek

Organicza oliwa z serca Parku Narodowego Sierra de las Villas.

Jeszcze raz powrócę do mojej wizyty w olejarni SCA San Vincente. Chciałbym podzielić się z Wami ogromnym wrażeniem, jakie wywarło na mnie piękno regionu, w którym uprawia się oliwki.
To jeden z największych parków narodowych w Hiszpanii. Gaje oliwne porastają właściwie całe zbocza. Obrzeża gór Segura i las Villas w jednym z największych parków przyrody, z naturalną i nietkniętą przez człowieka przyrodą. Niewiele jest już takich miejsc w Europie.
Góry są trudne do przebycia. Ich szczyty sięgają niejednokrotnie 2000 m. Do olejarni prowadzi kręta górska droga. Jest ona bardzo malownicza, z pięknymi pejzażami, ale jednocześnie wymagająca i trudna. Skaliste pionowe ściany przeplatają się z głębokimi dolinami i bujnymi lasami czarnej sosny. Jadąc tamtędy samochodem zdziwiłem się, że są jeszcze takie dziewicze tereny w Hiszpanii.
Do dziś w górach Segura i las Villas żyją dziko koziorożce, jelenie, daniele, muflony i dziki. Patrząc w niebo często można zobaczyć krążącego orła przedniego lub stado sępów. Park narodowy Sierras de Cazorla, Segura i Las Villas to ulubione miejsce aktywnego wypoczynku. Można tu uprawiać górską wspinaczkę, piesze wycieczki, pływać łódką lub kajakiem. Silniejsi mogą spróbować turystyki rowerowej. A szczyt El Yemo 1717 m n.p.m. jest jednym z bardziej cenionych miejsc przez paralotniarzy. To również największy obszar chroniony wód w Hiszpanii. Tu swoje źródła mają dwie bardzo ważne hiszpańskie rzeki: Gwadalkiwir, która przepływa około 300 metrów od tłoczni SCA San Vincente oraz rzeka Segura.

Ekologiczna oliwa z malowniczego regionu.

Ekologiczna oliwa z oliwek Frantoio Puerta de las Villas

 Tu kupisz oliwę ze zdjęcia

I tu, w otoczeniu tak pięknej i dziewiczej przyrody, rosną i dojrzewają ekologiczne oliwki. Ten niesamowity „terroir”, unikatowy splot czynników, czyli: nietkniętej przyrody, hiszpańskiego słońca, wysokich gór i czystych rzek, wpływa na niezwykłą jakość oliwy z oliwek Puerta de las Villas. Dzięki niemu walory oliwy tłoczonej tutaj zostały docenione przez największych ekspertów oliwy z oliwek na świecie. Nic dziwnego, że ekologiczne zielone oliwy Puerta de las Villas zdobyły już tak wiele nagród w konkursach oliwy extra virgin na całym świecie! 
Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
Co tworzy naszą oliwę wyjątkową?
Wyselekcjonowane zbiory

Nasza ekologiczna oliwa z oliwek extra virgin powstaje ze świeżo zebranych trzech miejscowych odmian oliwek. Uzyskuje się dzięki temu oliwę o niezwykłych właściwościach zdrowotnych i doskonałym aromacie.

Brak oprysków

Oliwki wykorzystywane do tłoczenia oliwy uprawia się bez użycia chemii. Przy wykorzystaniu wyłącznie naturalnych środków, bez pestycydów i nawozów sztucznych. To zdrowa żywność produkowana w zgodzie z naturą.

Tłoczona na zimno

Proces tłoczenia na zimno organicznej oliwy z oliwek i tradycyjne metody, sprawiają, że uzyskujemy ekologiczną oliwę extra virgin w 100% naturalną. To czysty sok z oliwek o wybitnych walorach jakościowych i prozdrowotnych.

Niepowtarzalna jakość
Potwierdzona nagrodami na międzynarodowych targach żywności ekologicznej. Śródziemnomorski klimat, słońce, sposób uprawy i tłoczenia pozwalają zachować wszystkie drogocenne właściwości oliwek i gwarantuje najwyższą jakość oliwy. Jakość naszej oliwy podkreśla również jej ekstremalnie niska kwasowość i certyfikat ekologiczny.
Home Kontakt z nami
Kontakt z nami
Adres:
ul. J. U. Niemcewicza 26 m 21,
02-306 Warszawa
Telefon:
E-mail:
Jesteśmy na
Wykonanie: DevilArt