koszyk (0)

Szanowni Państwo, zakupy od 200 zł, płatne " z góry " wysyłyłamy za darmo. Zapraszamy na zakupy.

 

ZAMKNIJ

Oliwy jednoodmianowe czy kupażowane, które są lepsze?

Oliwy jednoodmianowe czy kupażowane, które są  lepsze?

Jaką oliwę wybrać?

Oliwy jednoodmianowe, jak sama nazwa wskazuje są tłoczone z oliwek jednego gatunku. Dlatego mają charakterystyczny dla danego gatunku owoców zapach i smak.

W Hiszpanii uprawia się wiele gatunków oliwek. Podobnie jak we Francji z serami, każda hiszpańska wioska może mieć swoje własne, charakterystyczne dla regionu oliwki.

Są też oczywiście oliwki przeznaczone do spożycia jako tapas i te do produkcji oliwy

Kupażowana czy jednoodmianowa- jaka lepsza?

Każda hiszpańska wioska może mieć własną odmianę oliwy, którą ceni najbardziej. Na pytanie, która oliwa jest lepsza: jednoodmianowa, czy wytłoczona z różnych odmian oliwek - nie ma prostej odpowiedzi.

Z oliwą jest jak z winem, każdy smakosz ma swój smak i upodobania. Poza tym zwykle ten sam produkt smakuje inaczej w różnych potrawach. Podobnie jest z oliwą, jest to bardzo indywidualna ocena.

Każda odmiana oliwek różni się smakiem

 

Każda odmiana oliwki ma swój charakterystyczny smak, więc i oliwa z niej wytworzona będzie zachowywać te szczególne cechy. Tak jak w przypadku wina, najlepiej wypróbować kilka rodzajów i wybrać ten, który najbardziej nam zasmakuje, lub ten, który najlepiej pasuje do danej potrawy.

A co to jest oliwa kupażowana?

Do jej wytworzenia stosuje się różne odmiany oliwek w różnych proporcjach.

Nie chodzi tu bynajmniej o marną oliwę będącą mieszaniną nieznanych oliw z całego świata. Sprzedawaną często w przystępnej cenie w dyskontach.

Oliwę „kupażuje” się w celu otrzymania oliwy lepszej jakości, łączącej to co najlepsze w poszczególnych oliwnych szczepach. Taka oliwa ma często lepszy, bogatszy smak i zapach niż oliwy jednoszczepowe.

Oliwę kupażowaną wytwarza się w jednej tłoczni, z oliwek ze znanego źródła pochodzenia (tzw. „Chroniona nazwa pochodzenia”), a ustaleniem proporcji zajmuje się kiper, mistrz w tym fachu. Wykorzystuje on najlepsze cechy używanych w produkcji oliwek, tak aby uzyskać oliwę klasy Premium Extra Virgin.

Oliwy te charakteryzują się często przyjemnym, zrównoważonym smakiem i większą trwałością.

Najlepszy kupaż- ekologiczna oliwa extra virgin Oro del Vinalopó

Takim sztandarowym produktem wśród oliw kupażowanych jest Oro del Vinalopó ekologiczna oliwa z oliwek extra virgin.

Ekologiczna oliwa extra virgin Oro del Vinalopó

 

Tu kupisz oliwę Oro del Vinalopo Premium

 

Oliwa z pierwszego tłoczenia na zimno, klasy Gourmet o ekstremalnie niskiej kwasowości 0,14%. Oliwa ta została wytłoczona w 60 % z oliwek Picual o smaku zielonych świeżych owoców w 25 % oliwek Arbequina, nadających jej lekko słodkawy i delikatny smak i w 15% z oliwek Rojal de Cañada, które odpowiadają za pikantność i lekką goryczkę a poza tym mają doskonałe właściwości prozdrowotne.

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
Co tworzy naszą oliwę wyjątkową?
Wyselekcjonowane zbiory

Nasza ekologiczna oliwa z oliwek extra virgin powstaje ze świeżo zebranych trzech miejscowych odmian oliwek. Uzyskuje się dzięki temu oliwę o niezwykłych właściwościach zdrowotnych i doskonałym aromacie.

Brak oprysków

Oliwki wykorzystywane do tłoczenia oliwy uprawia się bez użycia chemii. Przy wykorzystaniu wyłącznie naturalnych środków, bez pestycydów i nawozów sztucznych. To zdrowa żywność produkowana w zgodzie z naturą.

Tłoczona na zimno

Proces tłoczenia na zimno organicznej oliwy z oliwek i tradycyjne metody, sprawiają, że uzyskujemy ekologiczną oliwę extra virgin w 100% naturalną. To czysty sok z oliwek o wybitnych walorach jakościowych i prozdrowotnych.

Niepowtarzalna jakość
Potwierdzona nagrodami na międzynarodowych targach żywności ekologicznej. Śródziemnomorski klimat, słońce, sposób uprawy i tłoczenia pozwalają zachować wszystkie drogocenne właściwości oliwek i gwarantuje najwyższą jakość oliwy. Jakość naszej oliwy podkreśla również jej ekstremalnie niska kwasowość i certyfikat ekologiczny.
Home Kontakt z nami
Kontakt z nami
Adres:
ul. J. U. Niemcewicza 26 m 21,
02-306 Warszawa
Telefon:
E-mail:
Jesteśmy na
Wykonanie: DevilArt