koszyk (0)

Szanowni Państwo, zakupy od 200 zł, płatne " z góry " wysyłyłamy za darmo. Zapraszamy na zakupy.

 

ZAMKNIJ

Nowe najlepsze ekologiczne oliwy z wczesnego zbioru Puerta de las Villas

Nowe najlepsze ekologiczne oliwy z wczesnego zbioru Puerta de las Villas

Ekologiczna oliwa z wczesnego zbioru-verde

Jeśli zaglądacie na moją stronę https://vivaoliwa.pl/ zapewne zauważyliście, że mam obsesję na punkcie zielonej oliwy z oliwek. Zielonej, czyli tzw. oliwy z wczesnych zbiorów. Oliwa ta znana jest pod różnymi nazwami: czasem używa się angielskiego terminu „early harvest olive oil” , częściej hiszpańskich określeń „cosecha en verde”, „cosecha temprana” lub „primera cosecha”.
Nieprzypadkowo Hiszpanie wymyślili najwięcej określeń dotyczących zielonej oliwy z oliwek. Hiszpania jest bowiem liderem w produkcji zielonej oliwy z wczesnego zbioru. Jedną z głównych przyczyn rosnącej produkcji zielonej oliwy jest dążenie do osiągnięcia najlepszej jakości oliwy. To właśnie oliwa z wczesnego zbioru ma nieporównywalnie lepsze wskaźniki jakościowe niż jakakolwiek inna oliwa. Na przykład Zielona Oliwa z oliwek Extra Virgin Picual Puerta de las Villas verde  ma ekstremalnie niską kwasowość - nawet około 0,13% , nieosiągalną dla oliwy tradycyjnej tłoczonej z dojrzałych oliwek. Również zawartość polifenoli jest znacznie wyższa w oliwie zielonej niż w oliwach klasycznych, tłoczonych później.
Mnie urzekł także smak zielonej oliwy. Oczywiście trudno jest dyskutować o smaku. Jedni lubią „słone” inni wolą „słodkie”. Spróbujcie raz świeżej zielonej oliwy a nie będziecie chcieli już żadnej innej.  

Podróż do Puerta de las Villas w poszukiwaniu nowych smaków

Właśnie z powodu uzależnienia od zielonej oliwy postanowiłem rozszerzyć jej ofertę w naszym sklepie.  Zacząłem od sprawdzenia rankingów najlepszej hiszpańskiej oliwy z wczesnego tłoczenia. Przeglądając wiele źródeł, w tym ranking la Escuela Superior del Aceite de Oliva https://www.esao.es/ ,  trafiłem na gospodarstwo S.C.A. San Vicente i ich wspaniałe oliwy Puerta de las Villas. Oliwy Puerta de las Villas powstają w sercu największego parku narodowego Hiszpanii Sierra de Cazorla, Segura i Las Villas. To górzysta, ciągle jeszcze dzika kraina czystej przyrody. W wyższych partiach porośnięta jest piniami a w niższych gajami oliwnymi, ciągnącymi się aż po horyzont. Pojechałem tam samochodem i miałem cały czas uczucie, że gaje oliwne nigdy się nie skończą.
Robi to niesamowite wrażenie
W tym nieskażonym i pięknym rejonie Andaluzji powstają ekologiczne doskonałe oliwy Puerta de las Villas. Oliwy te były wielokrotnie nagradzane w Hiszpanii i na całym świecie. Jeśli szukacie zdrowej oliwy, to właśnie oliwa Puerta de las Villas uzyskała ostatnio 8 miejsce na Świecie w kategorii najlepszej oliwy dla zdrowia „The World Best Healthy Evoo Contest”  
Nawiązałem kontakt z S.C.A. San Vicente i w listopadzie spotkaliśmy się w gospodarstwie oliwnym u źródeł rzeki Gwadalkiwir. Zostaliśmy przyjęci wspaniale. Gospodarze pokazali nam cały proces produkcji: od zbioru do wytłoczenia oliwy. Poznaliśmy sztukę degustacji oliwy i jej różne odmiany. Było to bardzo miłe i ciekawe spotkanie.  Ale najważniejsza informacja to ta, że już w styczniu przyjedzie pierwsza partia świeżej doskonałej oliwy Puerta de las Villas. W ofercie będą cztery rodzaje oliwy, wszystkie zielone z wczesnego zbioru i oczywiście z ekologicznym certyfikatem. Już nie mogę się doczekać! Mam nadzieję, że Wy także!  
 
Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
Co tworzy naszą oliwę wyjątkową?
Wyselekcjonowane zbiory

Nasza ekologiczna oliwa z oliwek extra virgin powstaje ze świeżo zebranych trzech miejscowych odmian oliwek. Uzyskuje się dzięki temu oliwę o niezwykłych właściwościach zdrowotnych i doskonałym aromacie.

Brak oprysków

Oliwki wykorzystywane do tłoczenia oliwy uprawia się bez użycia chemii. Przy wykorzystaniu wyłącznie naturalnych środków, bez pestycydów i nawozów sztucznych. To zdrowa żywność produkowana w zgodzie z naturą.

Tłoczona na zimno

Proces tłoczenia na zimno organicznej oliwy z oliwek i tradycyjne metody, sprawiają, że uzyskujemy ekologiczną oliwę extra virgin w 100% naturalną. To czysty sok z oliwek o wybitnych walorach jakościowych i prozdrowotnych.

Niepowtarzalna jakość
Potwierdzona nagrodami na międzynarodowych targach żywności ekologicznej. Śródziemnomorski klimat, słońce, sposób uprawy i tłoczenia pozwalają zachować wszystkie drogocenne właściwości oliwek i gwarantuje najwyższą jakość oliwy. Jakość naszej oliwy podkreśla również jej ekstremalnie niska kwasowość i certyfikat ekologiczny.
Home Kontakt z nami
Kontakt z nami
Adres:
ul. J. U. Niemcewicza 26 m 21,
02-306 Warszawa
Telefon:
E-mail:
Jesteśmy na
Wykonanie: DevilArt