koszyk (0)

Szanowni Państwo, zakupy od 200 zł wysyłamy gratis.

 

ZAMKNIJ

Krem do rąk z oliwy z oliwek i wosku pszczelego

Krem do rąk z oliwy z oliwek i wosku pszczelego

Naturalny krem z oliwy z oliwek

Bardzo prosty i szybki sposób na zrobienie kremu do rąk z oliwy i wosku pszczelego.

Do wykonania używamy całkowicie naturalnych składników. Najlepiej wykorzystać Oliwę z oliwek extra virgin z pomarańczą ORO DEL VINALOPÓ lub z cytryną obie nadadzą się doskonale. Dlatego, że są ekologiczne otrzymane bezpośrednio z soku wyciskanych oliwek i miejscowych pomarańczy lub cytryn z rejonu Alicante.

Oliwa z pomarańczą i wosk pszczeli do zrobienia naturalnego kremu

Tu kupisz oliwę z pomarańczą

Przyjazny dla skóry

W czasach, gdy na wiele składników zawartych w przemysłowych kosmetykach jesteśmy uczuleni taki w 100% naturalny krem może być miłą alternatywą. Do wykonania używamy całkowicie naturalnych składników. Godne uwagi jest, że oliwki, pomarańcze i cytryny pochodzą wyłącznie z upraw ekologicznych.

Oliwa z cytryną i wosk pszczeli do zrobienia naturalnego kremu

Tu kupisz oliwę z cytryną

Krem własnej roboty.

Z pewnością własnoręczne przygotowanie takiego naturalnego kosmetyku sprawi nam satysfakcję i dużo przyjemności.

Potrzebne składniki:

60 gramów oliwy z oliwek, (oliwy z pomarańczą, cytryną lub czystej)

6 gramów wosku pszczelego

+ ewentualnie ekstrakt/olejek pomarańczowy lub cytrynowy dla zapachu

Przygotowanie:

Garnek wypełniony niewielką ilością wody (1/4 do 1/3 pojemności) stawiamy na małym ogniu.

Do garnka wkładamy mniejszy garnek, w którym bardzo powoli będzie się topił wosk. Wolny proces topienia wosku na słabym ogniu jest ważny, bo nie spowoduje utraty jego cennych właściwości.

Do rozpuszczonego wosku powoli wlewamy oliwę i mieszamy.

Można teraz dodać też kilka kropel ekstraktu/olejku z pomarańczy lub cytryny dla podkreślenia zapachu Następnie wyjmujemy garnek z wody i odstawiamy do wystudzenia. Wkładamy na godzinę do lodówki.

Teraz możemy przełożyć do pojemnika, w którym będziemy przechowywać krem. Nie trzeba go trzymać w lodówce, może stać na półce w łazience.

Jeśli po wyjęciu z lodówki konsystencja kremu wyda się za płynna lub za stała, to możemy ponownie rozgrzać bardzo wolno krem tą samą metodą w kąpieli wodnej, a następnie dodać trochę więcej wosku, aby zagęścić lub oliwy dla rozrzedzenia.

Tu kupisz dobre oliwy

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
Co tworzy naszą oliwę wyjątkową?
Wyselekcjonowane zbiory

Nasza ekologiczna oliwa z oliwek extra virgin powstaje ze świeżo zebranych trzech miejscowych odmian oliwek. Uzyskuje się dzięki temu oliwę o niezwykłych właściwościach zdrowotnych i doskonałym aromacie.

Brak oprysków

Oliwki wykorzystywane do tłoczenia oliwy uprawia się bez użycia chemii. Przy wykorzystaniu wyłącznie naturalnych środków, bez pestycydów i nawozów sztucznych. To zdrowa żywność produkowana w zgodzie z naturą.

Tłoczona na zimno

Proces tłoczenia na zimno organicznej oliwy z oliwek i tradycyjne metody, sprawiają, że uzyskujemy ekologiczną oliwę extra virgin w 100% naturalną. To czysty sok z oliwek o wybitnych walorach jakościowych i prozdrowotnych.

Niepowtarzalna jakość
Potwierdzona nagrodami na międzynarodowych targach żywności ekologicznej. Śródziemnomorski klimat, słońce, sposób uprawy i tłoczenia pozwalają zachować wszystkie drogocenne właściwości oliwek i gwarantuje najwyższą jakość oliwy. Jakość naszej oliwy podkreśla również jej ekstremalnie niska kwasowość i certyfikat ekologiczny.
Home Kontakt z nami
Kontakt z nami
Adres:
ul. J. U. Niemcewicza 26 m 21,
02-306 Warszawa
Telefon:
E-mail:
Jesteśmy na
Wykonanie: DevilArt