koszyk (0)

Szanowni Państwo, zakupy w kwocie od 200 zł, płatne  "z góry" wysyłamy za darmo. Serdecznie zapraszamy.

 

ZAMKNIJ

Kolejna prestiżowa nagroda dla Ekologicznej Oliwy z oliwek Extra Virgin Picual Puerta de las Villas Verde

Kolejna prestiżowa nagroda dla Ekologicznej Oliwy z oliwek Extra Virgin Picual Puerta de las Villas Verde

Nagroda Mario Solinas jest symbolem doskonałości i jakości oliwy z oliwek.


Prestiżowa nagroda dla oliwy puerta de las villas, czyli Międzynarodowa Nagroda Jakości Mario Solinas, to coroczne wydarzenie o ogromnym znaczeniu dla producentów oliwy extra virgin na całym świecie. Konkurs organizowany przez Międzynarodową Radę ds. Oliwy z Oliwek jest hołdem dla tych, którzy tworzą oliwę z najdoskonalszymi cechami organoleptycznymi i jakościowymi. To właśnie dzięki temu wydarzeniu, najlepsi producenci mają szansę na uznanie i wyróżnienie za swoją ciężką pracę i pasję.


Mario Solinas, włoski profesor, któremu ta prestiżowa nagroda zawdzięcza swoją nazwę, był wybitnym propagatorem analizy sensorycznej EVOO, czyli oliwy z oliwek extra virgin. Dzięki jego wkładowi w rozwój tej dziedziny, konkurs cieszy się ogromnym uznaniem i prestiżem wśród producentów oliwy z oliwek na całym świecie. Nagroda Mario Solinas jest symbolem doskonałości i jakości oliwy. Docenia i promuje najlepsze produkty w dziedzinie oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia.


Każdego roku producenci i konsumenci oliwy z oliwek czekają z niecierpliwością na wyniki konkursu Mario Solinas Quality Award Competition, aby poznać zwycięzców i ich wyjątkowe produkty czyli oliwę z oliwek najwyższej jakości. Dla laureatów to nie tylko prestiżowy tytuł, ale także potwierdzenie ich wysiłku i zaangażowania w tworzenie doskonałej oliwy z oliwek.


Międzynarodowa Nagroda Jakości Mario Solinas to nie tylko konkurs, to również okazja do promocji zdrowego stylu życia i świadomości, dotyczącej jakości żywności. Dzięki takim wydarzeniom konsumenci na całym świecie mogą docenić wysiłek producentów oraz cieszyć się najwyższą jakością oliwy z oliwek na swoich stołach.

 

„Ślepy test” najlepszy sposób oceny oliwy z oliwek

Metoda oceny jakości oliwy z oliwek, zwana „ślepym testem", polega na degustacji produktu bez znajomości marki czy pochodzenia. Dzięki temu eliminuje się wpływ uprzedzeń i oczekiwań związanych z daną marką czy regionem produkcji. Degustatorzy otrzymują różne próbki oliwy, nie wiedząc, do jakiej marki czy kategorii one należą. Dzięki temu oceny są bardziej obiektywne, a degustatorzy nie kierują się swoimi preferencjami czy oczekiwaniami. Ślepe testy oliwy są istotne w branży z uwagi na różnorodność marek i regionów produkcyjnych. Pomagają one w identyfikacji najwyższej jakości oliw, niezależnie od ich pochodzenia czy marki. Ostateczne oceny służą do przyznawania nagród czy certyfikatów jakości. Podobnie nagroda Mario Solinas przyznawana jest bezstronnie i obiektywnie na podstawie „ślepego testu”.
 

Ekologiczna Oliwa z Oliwek Extra Virgin Picual Puerta de las Villas Verde nagrodzona po raz drugi w konkursie Mario Solinas

Nagroda jakosci Mario Solinas dla oliwy puerta de las villas


W ostatniej edycji konkursu zaprezentowano łącznie 113 próbek oliwy z oliwek extra virgin, pochodzących z 10 różnych krajów. Wśród tej wielkiej różnorodności oliw z całego świata znalazła się też Ekologiczna Oliwa z Oliwek Extra Virgin Picual Puerta de las Villas Verde wczesna edycja specjalna. Jak wiemy jest to oliwa z oliwek z wczesnych zbiorów „early harvest” i poza doskonałymi własnościami smakowymi i prozdrowotnymi wyróżnia się pięknym kolorem intensywnej zieleni.


Z wielką przyjemnością informujemy, że Ekologiczna Oliwa z Oliwek Extra Virgin Picual Puerta de las Villas wczesna verde już drugi rok z rzędu została nagrodzona w tym prestiżowym wydarzeniu. W tym roku zajęła drugie miejsce w tym ważnym międzynarodowym konkursie. Kolejny raz Ekologiczna Oliwa z Oliwek Extra Virgin Picual Puerta de las Villas Verde została doceniona. Jest to bezsprzecznie najlepsza oliwa na świecie co potwierdzają wcześniejsze nagrody zdobyte w wielu konkursach

A teraz ta doskonała w smaku i najlepsza oliwa z oliwek extra virgin na świecie dostępna w naszej ofercie na stronie https://vivaoliwa.pl/

 

Przekaż informacje o tym wpisie zainteresowanym znajomym!
wszystkie wpisy
Co tworzy naszą oliwę wyjątkową?
Wyselekcjonowane zbiory

Nasza ekologiczna oliwa z oliwek extra virgin powstaje ze świeżo zebranych trzech miejscowych odmian oliwek. Uzyskuje się dzięki temu oliwę o niezwykłych właściwościach zdrowotnych i doskonałym aromacie.

Brak oprysków

Oliwki wykorzystywane do tłoczenia oliwy uprawia się bez użycia chemii. Przy wykorzystaniu wyłącznie naturalnych środków, bez pestycydów i nawozów sztucznych. To zdrowa żywność produkowana w zgodzie z naturą.

Tłoczona na zimno

Proces tłoczenia na zimno organicznej oliwy z oliwek i tradycyjne metody, sprawiają, że uzyskujemy ekologiczną oliwę extra virgin w 100% naturalną. To czysty sok z oliwek o wybitnych walorach jakościowych i prozdrowotnych.

Niepowtarzalna jakość
Potwierdzona nagrodami na międzynarodowych targach żywności ekologicznej. Śródziemnomorski klimat, słońce, sposób uprawy i tłoczenia pozwalają zachować wszystkie drogocenne właściwości oliwek i gwarantuje najwyższą jakość oliwy. Jakość naszej oliwy podkreśla również jej ekstremalnie niska kwasowość i certyfikat ekologiczny.
Home Kontakt z nami
Kontakt z nami
Adres:
ul. J. U. Niemcewicza 26 m 21,
02-306 Warszawa
Telefon:
E-mail:
Jesteśmy na
Wykonanie: DevilArt