Oro del Vinalopó verde nagrodzona na targach Biofach

Oro del Vinalopó verde nagrodzona na targach Biofach

Oro del Vinalopó po raz pierwszy na targach Biofach

Mała tłocznia oliwy San Cristóbal z okolic Alicante po raz pierwszy uczestniczyła w wiodących światowych targach żywności ekologicznej Biofach 2020. 

Jak co roku Targi odbywały się w Norymberdze. Ciekawostką jest fakt, że w tym roku organizatorzy cudem zdążyli przed epidemią COVID19.

Na targach zaprezentowano najwyższej jakości ekologiczną oliwę z oliwek. Wytworzoną z pierwszego tłoczenia na zimno Oro del Vinalopó.  Z przyjemnością donoszę, że spotkała się ona z entuzjastycznym przyjęciem zarówno zwiedzających jak i jury.

Nagroda dla zielonej oliwy Oro del Vinalopó

Tu dowiesz się więcej o zielonej oliwie

Jednocześnie Oliwę Oro del Vinalopó nagrodzono w tzw. „ślepej degustacji”, czyli takiej, gdzie eksperci nie wiedzą, jaką oliwę degustują. 

Istotne jest, że degustatorzy nie widzą butelki, etykiety ani z jakiego kraju pochodzi. Nie mogą ocenić też jej koloru, bo oliwę degustuje się w niebieskich szklankach. Przede wszystkim należy nadmienić, że w tym konkursie wzięło udział ponad 150 oliw extra virgin z całego świata.

Biofach Winner Olive Oil Award 2020

Zielona ekologiczna oliwa z oliwek Eco Extra Virgin VivaOliwa sklep internetowy

Tu kupisz dobre oliwy

Dlatego to wspaniała okazja, by pogratulować wszystkim rolnikom wytwórni San Cristóbal.  Ta niegdyś nieznana, mała wytwórnia, wyprodukowała oliwę z oliwek extra virgin o najwyższej jakości i smaku. 

Oliwę docenili najbardziej wymagający konsumenci produktów organicznych. Ci, którzy przybyli na targi do Niemiec z całego świata. Koneserzy oliwy, którzy zdecydowanie stawiają na najwyższą jakość, smak, rolnictwo ekologiczne i szacunek dla środowiska.

Biofach to najważniejsze targi żywności ekologicznej

Bezsprzecznie Targi Biofach z Norymbergi działające od 1990 roku, to wiodące na świecie targi żywności ekologicznej. Z tego właśnie powodu uzyskany tam certyfikat jakości produktów ekologicznych jest tak ważny i cenny.

Na zdjęciu widzimy małą część z setek ekologicznych oliw, które prezentowano na tych targach. Nagrodzona oliwa Oro del Vinalopó w żółtej ramce.  

Oro del Vinalopo verde na targach Biofach
Oro del Vinalopo verde na targach Biofach

Tu kupisz nagrodzoną oliwę:

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *