Oliwa z oliwek extra virgin na oparzenia słoneczne.

Oliwa z oliwek extra virgin na oparzenia słoneczne.

Oliwa z oliwek na oparzenia słoneczne.

Chociaż według kalendarza jeszcze wiosna, to za oknem od dłuższego czasu lato w pełni. Dziś w Polsce generalnie 32 stopnie w cieniu. Ale ten wpis nie jest o pogodzie, ale o oparzeniach słonecznych i jak sobie z nimi radzić.

Kto nie odczuwał poparzenia, uderzeń gorąca i zimna po tym, jak był wystawiony na działanie słońca dłużej niż powinien. Albo opalał się bez zapewnienia odpowiedniej ochrony? Tak, dzisiaj będziemy rozmawiać o oparzeniach; raczej, jak złagodzić ten dyskomfort, który odczuwamy, gdy nasza skóra zaczerwienia się, gdy jest opalona bardziej niż powinna.

Słońce i oparzenia słoneczne

Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia jest naturalnym i skutecznym lekarstwem na oparzenia

Tak to bardzo nieprzyjemne uczucie! Szukamy wtedy jakiegoś cudownego preparatu, który uśmierzy trochę przykre pieczenie. A czy wiedzieliście, że oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia jest naturalnym i skutecznym lekarstwem na oparzenia?

Hiszpanie nazywają często oliwę z oliwek „ mano de santo”, czyli ręką świętego, cudownym remedium, bo jak wiadomo oliwa jest dobra na wszystko.

Korzyści z oliwy z oliwek extra virgin na oparzenia

Przede wszystkim, kiedy mówimy o stosowaniu oliwy z oliwek w oparzeniach, mówimy o łagodniejszych ranach, spowodowanych długotrwałym opalaniem. W przypadku groźniejszych oparzeń trzeba skonsultować się z lekarzem.

Remedium na oparzenia słoneczne

Potrzebujemy trzy łyżki oliwy z oliwek extra virgin i białko z jednego jajka.

Oliwa z oliwek extra virgin na poparzenia

Tu kupisz najlepszą oliwę

Najpierw dokładnie mieszamy oba składniki, aby uzyskać jednolity roztwór. Następnie nakładamy miksturę na poparzone słońcem ciało i pozostawiamy na godzinę.

Czynność powtarzamy aż ból i pieczenie zmniejszy się, a zaczerwienienie zblednie.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *