Oliwa z oliwek dla dzieci-dalszy ciąg

Oliwa z oliwek dla dzieci-dalszy ciąg

Oliwa z oliwek dla dzieci, jak stosować- ciąg dalszy?

Poprzednio pisałem o różnych, czasem nietypowych zastosowaniach oliwy z oliwek dla dzieci. Dowiedziałem się o nich w Hiszpanii, czyli tam, gdzie od najdawniejszych czasów jest ona wszechstronnie wykorzystywana.

Dziś o tym:

Czy należy włączyć oliwę do diety dziecka, a jeśli tak, to od jakiego wieku i jaką oliwę?

Dziecko z rodzicami

Odpowiedź na to pytanie jest bezsprzecznie twierdząca.

Korzyści ze spożywania oliwy z oliwek dla zdrowia i wzrostu naszych dzieci są znane od wielu lat. Nasze dziecko powinno spożywać oliwę z oliwek jeszcze w brzuchu mamy. Mama, która spożywa oliwę z oliwek, wspomaga prawidłowy rozwój płodu i zapewnia mu odpowiednią podaż witaminy E. Oliwa z oliwek chroni dzieci przed astmą i niektórymi alergiami. Witamina E i kwas oleinowy obecne w oliwie z oliwek przyczyniają się do wzrostu i mineralizacji kości.

Szczególnie w pierwszych latach życia dzieci potrzebują dość dużej ilości energii. Około 40% zużywanej przez nie energii dostarczają tłuszcze. Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia jest najzdrowszym tłuszczem występującym w przyrodzie, ponieważ składa się głównie z jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, a także jest bogata w polifenole i naturalne przeciwutleniacze.

Czy jest jakaś specjalna oliwa z oliwek dedykowana dzieciom?

Od razu chcę rozwiać wątpliwości, nie ma specjalnej oliwy dla dzieci. Jest to czysty zabieg marketingowy, wykorzystujący fakt, że rodzice wydadzą każde pieniądze, aby zapewnić swojemu dziecku jak najlepszy rozwój!

Jak wyżej napisałem, dobra oliwa powinna być bogata w witaminę E i jednonienasycone kwasy tłuszczowe, Dlatego dla swojego dziecka wybierz oliwę, która zawiera jak najwięcej tych dobroczynnych składników .

Na pewno świeża, najwyższej jakości oliwa z pierwszego tłoczenia na zimno spełni te wymagania. Wybierajmy zawsze oliwę z oliwek extra virgin z pierwszego tłoczenia na zimno, i o jak najniższej kwasowości!

Kwasowość to podstawowy wskaźnik jakości oliwy z oliwek, na podstawie którego dokonuje się także podziału na oliwę extra virgin z pierwszego tłoczenia na zimno i gorsze oliwy.

Taka oliwa jest zwykle droższa, ale w codziennej diecie używamy jej zaledwie 3-4 łyżki.

Warto też zwrócić uwagę na oliwę ekologiczną Tradycyjna oliwa extra virgin może być dla naszego dziecka zbyt intensywna. Natomiast ekologiczna oliwa z oliwek extra virgin ma zwykle bardziej miękki, jedwabisty i przyjemniejszy smak dla najmłodszych konsumentów. I do tego wytłoczono ja z oliwek uprawianych bez użycia chemii.

Tu kupisz oliwę dla Twojego dziecka

Jak wprowadzić oliwę z oliwek do diety dziecka?

Ważne, aby zrobić to wcześnie, by wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe u najmłodszych, ale nie róbcie nic na siłę.

Oliwa z oliwek powinna się kojarzyć dziecku z przyjemnym doznaniem. Często trzeba uciekać się do forteli, aby zaciekawić dziecko nowym smakiem. Można np. przemycić łyżkę oliwy do puree z ziemniaków, sałatki z pomidorów lub kiełków rzodkiewki, jak zawsze trzeba eksperymentować.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *