Do czego używać oliwę z oliwek z rozmarynem?

Do czego używać oliwę z oliwek z rozmarynem?

Właściwości oliwy z oliwek z rozmarynem w kuchni

Oliwa z oliwek z dodatkiem rozmarynu  sprawia, że smażenie jest zdrowsze, dzięki połączeniu  wysokiej zawartości antyoksydantów obu produktów. Oliwa z oliwek ma większą stabilność , niż przed dodaniem tego aromatycznego zioła.

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca zmniejszenie spożywania  akrylamidu .

Akrylamid to związek potencjalnie rakotwórczy występujący w żywności przygotowywanej  w wysokich temperaturach, szczególnie w produktach zbożowych i ziemniakach.

 

Badania wykazały, że dodanie rozmarynu do oliwy extra virgin  spowodowało podniesienie jej stabilności podczas smażenia i obniżenie  aż o 80 procent  poziomu akryloamidu, w porównaniu do innych oliw i olejów np.  oleju ze słonecznika.  Na oliwie z oliwek z rozmarynem możemy smażyć dłużej i przez to bardziej ekonomicznie, a do tego z przyjemnym aromatem.

 

Sprawdzone przepisy

  • Idealna do wszelkiego rodzaju dresingów do surowych sałatek, do zup i makaronów.
  • Doskonała do  mięs i ryb z grilla.
  • Świetna do pieczeni, najlepiej dodać oliwę z oliwek przed włożeniem do piekarnika i ponownie po wyjęciu, przez co danie  będzie bardziej smaczne i soczyste.
  • Nadaje się do smażenia ziemniaków na sposób śródziemnomorski, czyli z rozmarynem. Zamiast jednak dodawać igły rozmarynu, z którymi nie wiadomo co zrobić na talerzu można zastosować oliwę z rozmarynem.

Ziemniaki smażone na oliwie z oliwek

 

Właściwości oliwy z oliwek z rozmarynem dla zdrowia

Oliwa z oliwek z rozmarynem ma doskonałe właściwości lecznicze, jej spożywanie przysparza wiele korzyści, np:

 

Pomaga łagodzić bóle mięśni i stawów dzięki właściwościom przeciwbólowym i przeciwreumatycznym.

Pomaga także pobudzać apetyt i układ nerwowy dzięki właściwościom tonizującym i przeciwdepresyjnym

 

Ekologiczna oliwa z oliwek z rozmarynem

Tu kupisz oliwę z rozmarynem

Pomaga w leczeniu problemów z oddychaniem, takich jak kaszel, przeziębienie, grypa lub zapalenie oskrzeli, dzięki właściwościom antyseptycznym.

Właściwości oliwy z oliwek z rozmarynem dla urody, szczególnie dla włosów.

Oprócz korzyści płynących z oliwy z oliwek z rozmarynem dla zdrowia i skóry, znana jest również z tego, że wspomaga wzrost włosów i poprawia ich grubość.

Korzyści z oliwy z oliwek z rozmarynem dla włosów są następujące:

Pobudza mieszki włosowe:

stymuluje mieszki włosowe, co pozwala włosom rosnąć silniej, stymulując podział komórek i rozszerzenie naczyń krwionośnych, stymuluje mieszki włosowe do wytworzenia nowego wzrostu.

Odżywka do włosów:

Regularne stosowanie oliwy z oliwek z rozmarynem z regularną sprawi, że włosy będą bardziej miękkie i łatwiejsze w utrzymaniu.

Oliwa z oliwek z rozmarynem jest dobrą naturalną odżywką.

Do leczenia łupieżu:

Jak już wiadomo, oliwa z oliwek z rozmarynem jest przydatna w leczeniu suchej i łuszczącej się skóry i może zapobiegać przedwczesnemu łysieniu, regularny masaż tą oliwą odżywia skórę głowy i pomaga wyeliminować łupież.

Aby przyciemnić włosy:

Oprócz stymulowania mieszków włosowych i i skóry głowy, oliwa z oliwek z rozmarynem ma również właściwości przyciemnienia włosów,  wspomagają naturalny pigment, dzięki stosowaniu na włosy można je delikatnie przyciemnić, nie powodując skutków ubocznych, jakie występują przy agresywnych środkach chemicznych.

POLUB NAS NA FACEBOOKU
Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *