Czy może być coś lepszego niż dobra oliwa z oliwek?

Czy może być coś lepszego niż dobra oliwa z oliwek?

Tak! lepsza jest ekologiczna oliwa z oliwek.

Dlaczego ekologiczna oliwa jest lepsza?

Ekologiczna oliwa z oliwek pochodzi z oliwek uprawianych organicznie. Bez użycia  nawozów chemicznych, pestycydów do zwalczania chwastów, bez dodatków lub sztucznych konserwantów. Spożywanie organicznej oliwy z oliwek, wolnej od wszystkich tych składników, jest nie tylko najzdrowszą opcją dla naszego organizmu. Jest także postępowaniem odpowiedzialnym wobec środowiska naturalnego.

Dlaczego organiczna oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia ?

Tak pozyskana oliwa jest naturalna, autentyczna, smaczna i zdrowa. Jej właściwości odżywcze pozostają nienaruszone dzięki naturalnemu procesowi, od uprawy do ekstrakcji oliwy. Czysty i nieskażony smak został doceniony w farmakologii i medycynie, a także w przemyśle kosmetycznym.

Produkcja ekologicznej oliwy z oliwek, to poszanowanie środowiska, polegające na wykorzystaniu w uprawie  tylko produktów naturalnych. Uprawy są wolne od chemikaliów szkodzących ekosystemowi  i zdrowiu ludzi.  Proces ekstrakcji na zimno organicznej oliwy z oliwek, jak również zaawansowane techniki tłoczenia, sprawiają, że finał tego procesu jest produktem w 100% naturalnym. To czysty sok z oliwek o wielu korzystnych właściwościach dla zdrowia.

Wpływ ekologicznej produkcji na środowisko.

Oprócz ewidentnych korzyści dla naszego zdrowia, ekologiczna produkcja oliwy z oliwek ma ważne znaczenie dla środowiska. Nawozy organiczne i racjonalna uprawa gleby,   chronią faunę i florę, zapobiegają erozji gleby i zanieczyszczeniu wód gruntowych.

Czy certyfikat ekologiczny ma znaczenie? 

Pozyskanie certyfikatu i etykiety ekologicznej oliwy z oliwek poprzedza rygorystyczna kontroli jakości.  W Hiszpanii czuwa się, nad jakością i metodami produkcji ekologicznej oliwy z oliwek.

Trzeba się natrudzić, aby spełnić rygorystyczne europejskie przepisy (rozporządzenie EWG nr 2092/91), zgodnie, z którymi jednostka certyfikująca niezależnie i obiektywnie analizuje i weryfikuje wszystkie wymagania dotyczące produkcji ekologicznej oliwy z oliwek. W prowincji Alicante jednostką certyfikującą jest Komitet Rolnictwa Ekologicznego Wspólnoty Walenckiej (CAECV).

Odpowiada on za zgodność z obowiązującymi przepisami. Wszystkie produkty organiczne muszą być zgodne z normą UNE-EN ISO 17065.

Oliwa z oliwek jest obecna w wielu naszych posiłkach, od sałatek i surowych potraw, po gotowane, smażone i pieczone. Wybierajmy ekologiczną oliwę z oliwek z pierwszego tłoczenia, wtedy nasze dania będą smaczniejsze i zdrowsze.

Jaka oliwa jest najlepsza?

Tu kupisz doskonałe ekologiczne oliwy.

Nasza ekologiczna oliwa z oliwek Extra Virgin Oro del Vinalopó zdobyła w maju tego roku pierwszą nagrodę w kategorii oliw ekologicznych w konkursie Ciudad de Utiel. W konkursie startowały najlepsze oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia ze Wspólnoty Walenckiej. Jury doceniło zarówno smak i aromat i oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia. Doceniono  także złożony proces jej pozyskania.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *